תפריט חיפוש

ביקורת מבנים

עתידים לרכוש דירה?

משימה לא קלה ניצבת מולכם. רגע לפני שאתם חותמים... קראתם את מפרט-המכר? בדקתם שכל ההתחייבויות של איש-השיווק מופיעות בו כראוי? בחנתם את תכנית המכר? האם בכוונתכם לשכור מעצב (או מעצבת) ולערוך שינויים? 

זה הזמן הטוב ביותר להתקשר אלינו, להתייעץ, להבין. 

  • ייעוץ - פגישת ייעוץ במשרד, סקירה של חוק המכר (דירות) תשל"ג-1973, מסמכי המכר (תכנית ומפרט) לפני החתימה, הארת מכשולים והבהרת האותיות הקטנות. העלות - 500 ש"ח ומע"מ.
  • שינויי דיירים - תכנון שינויים פנימיים בדירה והכנת תכניות בנייה, אינסטלציה, חשמל, ריצוף, תקרות מונמכות. עיצוב פנים מוקפד מא' ועד ת'. פנה להצעת מחיר!

רכשתם דירה?

בשעה טובה ומוצלחת. המנופים כבר בשטח. האם אתם רשאים לגשת לבניין ולתעד את תהליך הבנייה של הדירה? ברוב המקרים, הכניסה לדיירים תתאפשר בשלבי הגמר של הפרויקט. כאשר מתאפשרת לכם הכניסה לדירה, כדאי שתצלמו ותתעדו את שלב הבנייה, ואם יש לכם חשש לפגם, כדאי לפנות למנהל הפרויקט, אך גם אלינו.

  • בדיקת דירה בשלבי הבנייה - אם הדבר מתאפשר, על ידי מומחה מטעמכם, מה טוב, נוכל לערוך עבורכם חוות-דעת אשר תתמקד בנושא המדובר. ייעוץ טלפוני - ללא עלות.

הוזמנתם לפרוטוקול מסירה?

מתרגשים לקראת קבלת הדירה? הוזמנתם לפרוטוקול מסירה? חוששים? אין לכם ממה. אף אחד לא מצפה שבמעמד זה תאתרו את הליקויים כולם ותערכו חוות-דעת ברמה מקצועית לליקויי בנייה. חוק המכר (דירות) תשל"ג-1973 מאפשר לכם להודיע על הליקויים הגלויים - במהלך תקופת הבדק, ולאו דווקא במועד המסירה. 

אנו ממליצים לנהוג כך: אם אתם רואים ליקוי - תרשמו, ואם לא - לא. אל תנסו לחפש ליקויים מתחת לבלטה, אבל אל תתעלמו מדברים שמפריעים לכם. אל תנסו לשפוט מה ליקוי ומה לא, פשוט תתייחסו לדברים לפי אמות-המידה שלכם.

ו... תקראו לפני שאתם חותמים, ואם אתם חותמים - תקחו עותק. ואם בכל זאת, מסיבות כלשהן, אתם מבקשים ליווי מומחה לעריכת הפרוטוקול -נשמח לעזור.

  • עריכת פרוטוקול מסירה - פרוטוקול המסירה אינו דו"ח ליקויים אשר על פיו תוגש התביעה. הוא כולל תיאור של הליקויים שאותרו, בעיקרם ליקויי גימור, שברים ופגמים, ותפקוד לקוי של אביזרים. הבדיקה כוללת התייחסות לליקויי איטום ורטיבות, ליקויי בטיחות, ובעיקר - ליקויים שאנו מצפים שהמוכר יתקן לפני המסירה. העלות - 2,000 ש"ח ומע"מ.

קיבלתם מפתח?

מזל טוב. כמה טיפים:

מצאתם ליקוי שלא ציינתם בפרוטוקול המסירה? לא קרה כלום. תודיעו לקבלן בהקדם האפשרי על הליקוי שהתגלה, ותשמרו את התכתובת. אל תחכו לתיקוני שנת הבדק! אם תחלוף תקופת הבדק, יהא עליכם להוכיח שהקבלן אחראי לנזק.

שאר הדיירים כבר הזמינו בדק בשלב הפרוטוקול, ואתם עדיין לא? כעת זה הזמן המומלץ לערוך ביקורת מבנים מלאה, לאחר קבלת המפתח, כאשר הדירה - שלכם.

התחלתם בביצוע עבודות של קבלנים פרטיים? תדאגו להגנה על אריחי הריצוף, על המשקופים והזגוגיות. ההגנה נדרשת גם כדי למנוע נזק בדירה, וגם למנוע מחלוקת לגבי האחריות לפגם שקיים מבעוד מועד. 

תדאגו לקבץ את חוזה המכר והנספחים לו, ובהם - מפרט המכר ותכנית המכר, וגם פרוטוקול מסירה שערכתם, וכל מסמך אשר נחתם בינכם ובין המוכר - במקום אחד. תכינו עותק דיגיטלי למשלוח.

אל תשכחו לקבל מהמוכר את הוראות התחזוקה של הדירה, ואריחי קרמיקה נוספים לשימוש עתידי.

  • ביקורת מבנים - משרדנו בעל הידע ורחב והעמוק ביותר בתחום, ועם ניסיון רב שנים. אתם מוזמנים לקרוא ולהתעמק במאמרים שבאתרנו. חוות הדעת תכלול ליקויים, בהתאם לפרשנות משפטית מקובלת ובהתאם לעקרונות התכנון והבנייה, על בסיס התקנות, התקנים ומסמכי המכר, תוך הבהרת הנושאים גם כאשר הם מצויים במחלוקת. חוות הדעת מלווה בתמונות, כולל אמדן העבודות במחירי-דייר. העלות - 3,000 ש"ח ומע"מ (לדירת 4 חדרים).

יזמים?

מיניתם צוות-תכנון של עשרות אנשים, בעלי מקצוע מן השורה הראשונה, לתכנון הפרויקט. פגישות על גבי פגישות, שינויים על גבי שינויים, דרישות על גבי דרישות. בניתם ומכרתם. אתם יודעים שבקרוב תוגש התביעה הראשונה, ושיכולתם למנוע את זה בשתי דרכים: א. תכנון נכון; ב. יחס ראוי והוגן לדייר. לגבי הדרך הראשונה, נוכל לסייע:

  • אנו מציעים בדיקה של תכניות האדריכלות בשלבי התכנון המוקדמים ועד הוצאת תכניות ביצוע מפורטות, וליווי התכנון בהיבט של מניעת ליקויי בנייה תכנוניים. נביא בפניכם את הצד השני של הביקורת, שלא תמיד שגורה בפי המתכננים, אך לעיתים קרובות בפי בית-המשפט. נגדיל עבורכם את החלונות, נרחיב את הפרוזדורים, ונרווח את חדרי השירות והרחצה. נבדוק את כיוון הפתיחה של הדלתות ואת חסימת הפרוזדורים, את פרטי המעקים ואת המדרגות. פנו לקבלת הצעת מחיר.
טוען סינון...ajaxSpinner