תפריט חיפוש

מעצבי פנים חייבים לעבור השתלמות בבטיחות

14 מרץ, 2016 |
ד"ר אברהם בן עזרא

המאמר נכתב על ידי אברהם בן עזרא, אשר בנוסף לרישומו כמהנדס מבנים ברשם המהנדסים [מהנדס רשוי], הוא גם רשום ברשות ההסמכה במדור תכנון ועיצוב.

יש במדינת ישראל אגודה של מעצבי פנים – "אא"פ אגודת אדריכלי הפנים בישראל", בה כיהנתי בין השנים 1997 עד 1999 כיושב-ראש.

המסר המובא במאמר זה הוא כי מעצבי הפנים חייבים לעבור הכשרה בנושאי בטיחות, וחובת האגודה לתת על כך את הדעת.

ריהוט עלול לגרום לנזק ולמכשול, והצבתו במיקום בעייתי עלולה ליצור סכנת חיים וגם אי נוחות בשימוש בדירה ובכל אתר הנתון לתכנון עיצובי.

מעבר צר יכול להיגרם לא רק בגלל בניית קירות קרובים מדי זה לזה אלא גם בגלל הצבת ריהוט במיקום בעייתי. מדרגות בטיחותיות וחוקיות עלולות להיהפך בקלות למדרגות מסוכנות לשימוש, לא רק כשהמעקה המסוגנן אינו בטיחותי אלא גם עקב חסימת ריהוט עו הצבת עציצים בשלחי המדרגות.

וילון עלול להסתיר סיכון.

גג קל עלול להיראות כגג יציב ומי שמנסה להישען עליו או אף להלך עליו עלול לפול.

הצבת מיטה או כיסא בסמוך לחלון יוצרת סיכון שכמוהו כבניית חלון בגובה קטן מהנדרש בתקנות ובתקנים, ומה הועילו חכמים בתקנתם אם לאחר התכנון הנכון – של חלון או מעקה בגובה תקני – בא המעצב וקובע בסמוך למעקה אגנית המקטינה את גובהו או שהוא מעצב את החדר עם מיטה בצמידות לקיר בו ממוקם חלון, וילד קטן מטפס מעל המיטה לעוד חצי מ' אל החלון, והיו דברים מעולם.

אומנם, אא"פ הנזכרת לעיל היא אגודה בירידה מבחינת פעילויותיה ביחס לעברה המפואר והעשיר, אך העתיד – מי ישורנו, ובינתיים היא הגוף הכי מתאים כדי ליזום קורסים מתאימים בתחום הבטיחות, לטובת חבריה ולטובת הציבור.

 

טוען סינון...ajaxSpinner