תפריט חיפוש

רע"א 3541/93 נמליט בע"מ נ' רסקו חברה להתישבות חלקאית ועירונית בע"מ

19 אוגוסט, 1993 |
בית המשפט העליון

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים אזרחיים

רע"א 3541/93

בפני:

כבוד השופט ת' אור

המבקשת:

נמליט בע"מ

נגד

המשיבים:

1. רסקו חברה להתישבות חקלאית ועירונית בע"מ

2. יעקב סרוסי ואח'

בקשת רשות ערעור על פסק דין בית המשפט המחוזי בחיפה מיום 30.5.92 בע"א 305/92 שניתנה על ידי סגן הנשיא מ' סלוצקי

החלטה

בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי, אשר דחה ערעור שהוגש אליו על פסק דינו של בית משפט השלום בעכו.

אף כי המערערת מנסה לשוות לטענותיה אופי משפטי, אין, למעשה, בטענותיה אלא ניסיון לתקוף בבית משפט זה, כערכאת ערעור שנייה, עניינים עובדתיים שהוכרעו בערכאה הראשונה.

הטענה האחת אותה היא מעלה, נוגעת לשיעור הפיצוי שנקבע עבור הפגמים בריצוף של הדירות הנדונות, ועל כך שזה נקבע בשווה לגבי הדירות השונות, אף כי הנזק שניתן לראות בריצוף בכל אחת מהדירות השונות.

לטענה זו אין סיכוי שתתקבל. שיעור הנזק נקבע על סמך ראיות שבאו בפני הערכאה הראשונה ואין יסוד שנתערב בקביעתה; ולעניין הפיצוי השווה לגבי הדירות השונות, אף לעניין זה יש הסבר מתקבל על הדעת: המרצפות בכל הדירות נמצאו פגומות ובאלה שלפי שעה נראה נזק קטן יותר צפוי שהנזק יגדל עקב הליקויים הטבועים במרצפות שסופקו בכל הדירות.

גם לטענה על פיה הודע למערערת על הפגמים במרצפות שלא בהתאם לדרישות סעיף 16 לחוק המכר, ניתנה תשובה הולמת בפסק הדין של בית המשפט המחוזי, בהתחשב בעובדות המיוחדות של המקרה.

נוכח האמור לעיל ובהתחשב בקריטריונים המנחים לעניין מתן רשות ערעור לערכאת ערעור שניה, כפי שנקבע בר"ע 103/82 חניון חיפה בע"מ נ' מת אור (הדר חיפה) בע"מ [פ"ד ל"ו (3) 123], אין להיעתר לבקשה.

הבקשה נדחית ללא צורך בתשובת המשיבים.

ניתנה היום, ב' באלול התשנ"ג (19.8.93).

טוען סינון...ajaxSpinner