תפריט חיפוש

ירושלים - בירת מדינת ישראל והעם היהודי

9 מאי, 2018 |
ד"ר אברהם בן עזרא

ירושלים היא בירה נצחית של ישראל, ולאט לאט מדינות העולם מתחילות להבין זאת, מי מתוך שמחת ידידות, מי מתוך הבנת המציאות ומי מתוך שאיפה לשלילת הזכות.

אין בעיה דמוגרפית

בעיר הבירה של מדינת ישראל, ירושלים, יש כיום 900,000 תושבים בהם 500,000 יהודים ו- 300,000 מוסלמים הגרים ברובם במזרח העיר. 100,00 הנותרים הם בני דתות שונות. זו העיר הגדולה ביותר מבחינת מספר אוכלוסין במדינה. למעשה, מבחינה מוניציפלית אין כלל בעיה דמוגרפית בירושלים, ללא קשר עם שיעור הגידול הטבעי של חלק זה או אחר מהאוכלוסייה, וזאת לא מפני שעל פי תחזית דמוגרפית יהיה רוב יהודי או רוב ערבי בעיר, אלא מסיבות אחרות לחלוטין. בעניין הרוב הצפוי, כיום אין שום ספק כי שיעור גידול האוכלוסייה החרדית והדתית בירושלים גבוה משיעור גידול האוכלוסייה המוסלמית, אך נושא זה טעון דיון נפרד.

אין בעיה דמוגרפית, כי אין שום משמעות בניהול עיר במוצא דתי של התושבים. העיריה בסך הכול אינה שולטת ואינה מושלת בתושבים, אף על פי שיש לה מסממני השלטון והממשל [גביית מיסים, קיום בית משפט עירוני, שיטור ועוד] - אך עיקר ורוב הפעילות של העירייה מהווה מתן שירות לתושבים.

לצורך הרגעה ייאמר כי מי ששואף להבטחת רוב יהודי בעיר - תנוח דעתו, לאור ניתוח שיעור גידול האוכלוסייה לפלחיה כפי שנרמז לעיל.

טראמפ לא לבד

נשיא ארצות הברית, מר דונלד טראמפ זכה לקריאת כיכר במקום מרכזי בעיר על שמו. מדובר במחווה של העיר כלפיו, נוכח פעולה הכי מתבקשת וברורה אשר עשה - העברת שגרירות לעיר הבירה; וכי מגיע "פרס" על מה שמתבקש?

ובכן, במקרה זה, בו מדינות העולם אינן מעכלות בקלות את העובדות ומתכחשות למציאות, מי שלא מתכחש למציאות אלא מבטא אותה במו פיו ופועל על פיה במעשיו - נחשב צדיק, כמו נוח שהיה "צדיק בדורותיו" - ["נח איש צדיק תמים בדורותיו את האלהים התהלך נח" - בראשית, פרק ו' פסוק 9] - ויש מפרשים כי נח לא היה כה צדיק, אך לעומת הרמה המוסרית שבסביבתו נחשב צדיק] - ועל כך הגיעה לנח ההצלה והברכה, וכך גם מגיעים לטראמפ הברכה והכיכר.

אין כאן צמצום התרומה של נשיא ארצות הברית למען האנושות בכלל ומדינת ישראל בפרט, שהרי העולם מסביבנו רחוק מהדרך האמצעית והמאוזנת כרחוק מזרח ממערב. בתקופתנו התקיימה שואת יהודי אירופה, ועינינו רואות בלב נכמר את מה שנגרם לאזרחים במדינות השכנות על ידי שלטון עריץ ואכזר העושה שימוש באמצעי הרג ועינויים לבני עמו כמעט בכל מדינה במזרח התיכון, המלמד שנאה ושטנה, והמסמם צעירים למוות כפצצות אנושיות באוטובוסים.

בחכמה רבה, בעצה ובתושייה, טראמפ רקם ידידות עם מדינאים חשובים בתבל ובראשם ראש ממשלת ישראל, ומינה בסביבתו תומכים נלהבים למדיניותו, כסגן הנשיא מייק פנס, שגריר ארה"ב בירושלים דייוויד פרידמן ורבים אחרים, כדי שבכל מצב מדיניותו תתבצע.

ירושלים הבירה

ירושלים היא בירת ישראל והעם היהודי - ומאז מלחמת ששת הימים, הורחבה לכלול גם את חלקה המזרחי. ירושלים רבתי תגדל ותתפתח, ללא קשר עם אויבי מדינת ישראל ותומכיהם מבית, החולמים על שתי בירות לשתי מדינות לשני עמים, חלום עוועים שלא יתגשם.

טוען סינון...ajaxSpinner