תפריט חיפוש

נתניהו כופף את הדרגים המקצועיים

12 יולי, 2018 |
ד"ר אברהם בן עזרא

ראש הממשלה בנימין נתניהו - נחקר 4 שעות טרם טיסתו לביקור ברוסיה ולפגישה שתמיד חשובה עם פוטין, אך בעיתונות נטען כי הוא "כופף את הדרגים המקצועיים", לטענת חוקריו; הא כיצד?!

מתוך חדשות ערוץ 13 [13.07.2018]:

תיק 4000: חוקרי המשטרה טוענים שנתניהו כופף את הדרגים המקצועיים עם איש העסקים שאול אלוביץ' - צפו בהצצה למסמך שממנו ציטט אתמול ראש הממשלה בפני החוקרים לפיו יועמ"ש משרד התקשורת ממליצה לאשר את העסקה שהיטיבה עם אלוביץ'.

רקע והיסטוריה

ב- 29 לאוקטובר 2015, פורסמה ב"עיתון לאנשים חושבים" - כתבת תחקיר לפיה אתר החדשות וואלה מקבוצת בזק העדיף את האינטרסים של ראש הממשלה בפרסומיו, ומאז לא מרפים מהתיק ש"נתפר" אך גם "נפרם"; נטען כי מנכ"ל האתר אילן ישועה נתבקש על ידי אלוביץ' מנכ"ל בזק לתת סיקור אוהד לנתניהו, וזאת בתמורה להחלטת החלטות שלטוניות [בממשלה] לטובת בזק. מכאן פשתה הרכילות הלאה והלאה על כנפי הדימיון של הכתבים והחוקרים, וחורשי רעתו של ראש הממשלה כבר ספקו כפיים וציפו בחוסר סבלנות לראות מה ילד יום, מתי יוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה, נו, שיוגש...

זה הבסיס של תיק 4000.

ואז נחקר נתניהו [בשלב מסוים הזמינו החוקרים את עצמם אליו כדי לחקור אותו באזהרה] - ו"כופף את הדרגים המקצועיים".

ה"כיפוף" התחיל בכך, שבידי ראש הממשלה מסמך בחתימת היועצת המשפטית של משרד התקשורת הכולל אישור  של העסקה שהיטיבה, כביכול שלא כחוק עם נתניהו. היועצת המשפטית נחשבת ליועצת מקצועית, חכמה ונטולת פניות, ואם היא הכשירה את עסקת ההטבות - הרי העסקה כשרה. אגב, גם מי שחסר השכלה משפטית יכול להבין כי כל משרד ממשלתי רשאי ואף צריך לקדם את עצמו ולדאוג לתדמית חיובית בציבור. מדובר ביחסי ציבור שהם מהווים מטלה חיובית ושאיפה לגיטימית. הטבות, לפעמים, ניתנות או שהן פועל יוצא של מדיניות, ולא יעלה על הדעת כי כאשר במשרד ממשלתי האגף ליחסי ציבור מצליח לארגן סיקור חיובי למשרד, אז אם יתגלה כי גורם המזוהה עם מי שממונה על הנותן סיקור חיובי מנוע מליהנות מהפעילות השגרתית או המיוחדת של אותו משרד ממשלתי. הרי בכך המשרד הממשלתי מסכל את האפשרות לקבל סיקור חיובי מחמת החשש...

ה"כיפוף"

ידוע כי בעשרים השנים האחרונות - אורבים לראש הממשלה מאחורי פינות עיתונאים וחוקרים, מקליטים בחשאי שיחות מתוך ביתו ומשרדו, מדליפים מתוך ההקלטות חלקים עסיסיים היוצרים מצג מעוות, מתמסרים בחוסר יושרה לפרקליטות ומתנדבים לשמש כעדי חמס במטרה גלויה להפליל את ראש הממשלה, מפרסמים כתבות עוינות ומכפישות בעיתונות נגד ראש הממשלה, ומצקצקים בראיונות במרקע כל אימת שעולה שמו כאילו יש באמתחתם סודות מפלילים או כאילו שיש בידיעתם מידע מפליל על אודות ראש הממשלה, ואין כלום.

למעלה מכך, מגמדים סיקורים חיוביים של הצלחות בינלאומיות של ראש הממשלה ומסקרים הישגים במדיניותו תוך חיוך ציני ואמירות מזלזלות, ומאדירים את אויביו הפוליטיים כאילו היו אורים ותומים, גם כאשר הם למעשה נבערים מתבונה ודעת.

לזה קוראים רדיפה, ורדיפה כזו היא שחיתות.

ואז בא נתניהו, וכופף את המושחתים הטבועים על צוואר בבוץ שהם הכינו ויקשה עליהם לצאת כשירצו. בא נתניהו, וכופף את השחיתות באמות מידה מוסריות, נכונות, צודקות, עם הבהרות פשוטות בתכלית - לא היה כלום. הכול בדמיונותיכם מתוך רוע לבבכם. הכול מתוך שאיפותיכם הזדוניות, משלא הצלחתם והתעייפתם ללכת בתלם הדמוקרטי של התמודדות בבחירות. נתניהו, כמעט לבדו, מול עדת הזאבים של החקירות והעיתונות - כופף אותם מהבחינה המוסרים וכמבוגר האחראי וכראש הממשלה מאלצם להסתגל להליכי מוסר ציבורי.

סיכום

יש לדעת כי הפגישה של בנימין נתניהו בחצי הגמר במונדיאל, עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, היא חשובה לביטחון מדינת ישראל מעבר לציפייה במשחק כדורגל שחשיבותו במקומה מונחת. צריך להבין ולהעריך את היכולת של ראש הממשלה להיות מקורב בטבעיות לשועי עולם מהשורה הראשונה כמו דונאלד טראמפ ופוטין, ולהזכיר בלא פחות חשיבות כי גם מול ברק חוסיין אובמה, העויין למדינת ישראל, התייצב ראש הממשלה בגאון ובישירות - ואמר, כשהיה צריך, דברים כדורבנות.

צריך גם להעלות על נס את יכולתו של בנימין נתניהו להעריך הערכה אובייקטיבית של החקירות נגדו, למרות שהוא בתוכן, ובו מדובר.

לו היו החקירות מגלות בהדרגה, את מה שנתניהו רצה להסתיר, [נניח: קופת שרצים שלא קיימת], לא היה נתניהו יכול לנהל את משרדו בחופשיות. הוא יכול, ואפילו יוגש כתב אישום, כי מי שהולך בדרך המוסרית - הוא ולא הם.

טוען סינון...ajaxSpinner