תפריט חיפוש

מומחים - הדרך הקלה

14 אוגוסט, 2023 |
ד"ר אברהם בן עזרא

שוק התעסוקה מציע מגוון של קורסים קצרצרים, שבסיומם מובטח לכל משתתף כי הוא יהפוך באחת, מסתם אדם - למומחה בתחום התכנון והבנייה.

הקורסים הללו גורמים להצפת שוק התעסוקה במומחים. מי לא ירצה להיות מומחה? מה גם, שאותם קורסים מנוהלים ע"י פירמות הנראות מכובדות, והמשתתף מקבל בסיום הקורס תעודה מרשימה, אותה יוכל לתלות על הקיר במשרדו החדש - שייפתח על סמך הקורס; אין זאת, אלא דרך קלה להיות מומחה.

גם העבודה של אותו מומחה שסיים קורס - היא לא מורכבת, אלא פשוטה בתכלית הפשטות.

בבדיקת דירה, לשם דוגמא, המומחה עובר ביחד עם הדייר על כל חלקי הדירה ורושם, ואפילו מצלם! - כל מה שהדייר אומר.

הדייר מתלונן על ריצוף מוכתם - המומחה אומר: "נכון, הריצוף מוכתם, כנראה מרטיבות", מצלם, ומוציא מהתיק שלו מכשיר פלא - המצפצף ומדליק נורה אדומה, במגע עם רכיב בדירה שיש בו רטיבות.

יש באמתחתו של המומחה גם - פלס ואפילו פלס דיגיטלי, אותו למד לקנות בעת לימודיו בקורס, וכמה כלים נוספים, כמו - מד מרחק הפועל על קרן לייזר, מצלמה תרמית, ומיכשור נוסף שנרכש לאור המלצות המרצה עתיר הניסיון בקורס המזורז.

המומחה עובר על כל הליקויים הנטענים ע"י הדיירים, מודד, מצלם, רושם.

בעולם האמתי, ידוע שרופא מומחה הוא רופא שלמד רפואה באקדמיה וקיבל תואר: MD, עבר תקופת התמחות, והוא בר סמכא בתחום המקצועי הספציפי.

כך גם מהנדס מומחה - מצופה שהוא סיים לימודים אקדמיים בהנדסה, עבר תקופת התמחות ובחינות אצל רשם המהנדסים וקיבל רישיון, עסק בפועל בתכנון והוא משכמו ומעלה בהשוואה לעמיתיו המהנדסים, במיוחד בתחום הספציפי בו הוא מומחה.

בדרך כלל, כשמומחה מהעולם האמתי מגיע כדי לבדוק נכס, הוא לא זקוק להכוונת הדיירים.

רק בתום הבדיקה שעורך המומחה על סמך ידיעותיו, הוא ישמע מה יש לדיירים להוסיף או להעיר.

המומחה בדרך כלל יכלול בחוות דעתו גם ליקויים נסתרים, כאלו שלא ידועים לדיירים - אך ידועים למומחה עקב ניסיונו ובקיאותו בתקנים ובתקנות, ומעבר לכך, לא מובטח כי כל ליקוי אותו יציין הדייר - יאושר כליקוי ע"י המומחה.

המומחה מהעולם האמתי - עבר קורסים שונים, שפרטיהם רשומים בחוות דעתו בצד פירוט התארים האקדמיים שלו וניסיונו, אך מדובר בקורסים אחרים, לרוב אקדמיים, שנועדו לרכוש דעת ולרענן, והם אינם קורסם מזורזים שמטרתם להפוך מהנדס או אדריכל - למומחה...

 

טוען סינון...ajaxSpinner