תפריט חיפוש

המקל והגזר?!

20 יולי, 2016 |
ד"ר אברהם בן עזרא

דיון בשיטת "המקל והגזר" של שר הביטחון אביגדור ליברמן [במקור: שיטת שני המקלות].

נודע לי מן העיתונות כי שר הביטחון, אביגדור ליברמן, "המציא" פתרון לטרור, והוא, על פי שיטת המקל והגזר. במקור - שיטה זו היא דווקא שיטת שני מקלות -

"ואקח לי שני מקלות: לאחד קראתי נועם ולאחד קראתי חובלים" 

זכריה י"א פסוק 7 

ובמסגרת "פיתרון פלא" זה, הוא כבר הורה [או עומד להורות] על השקעה של מיליונים בבניית 10 מגרשי כדורגל, כמתנת פתיחה, בשטחים.

המחשבה של שר הביטחון היא מוטעה והפעם הטעות היא על חשבוננו מבחינה ביטחונית ומבחינה כלכלית. ליברמן אינו הראשון שלוקה בטעות זו, והטעות היא – חשיבה לפי קריטריונים מערביים כדי לפתור בעיות במזרח התיכון.

משוואת-חשיבה כזו נדונה לכישלון ולרפיון, מפח נפש וייאוש.

להבהיר: בלי לקלוע בדייקנות לסיבת הטרור האזורי, ובלי לעמוד על מניעיו, לא ייכון פיתרון לטרור, ותחת תודה על המגרשים – יגיבו הנערים בעוד טרור של אבנים, סכינים ואמצעי טרור אחרים.

ללא הבנה והודאה, כי מה שמניע את הטרור אלו המתנות הכספיות המורעפות על כל מי שעוסק בטרור ועל בני משפחתו, בין בתשלומים ישירים עבור כל "שאהיד" ובין בהטבות עקיפות, ללא הבנה והודאה כי מה שמניע את הטרור אלו ההטבות הכספיות שיעדיהן אלו כיסיהם התופחים של מנהיגי הכנופיות וחשבונות הבנק שלהם, העולים על גדותיהם בדולרים, ממקורות באירופה ובמדינות ערב עתירות הנפט, ממון המאפשר למנהיגים לעשוק את ההמונים ולחיות חיי הוללות ופאר, הטרור לא ייפסק.

מבלי לפגוע במנהיגי כנופיות הטרור ולגרום להם להיות נרדפים ונמלטים על חייהם, ומבלי ליצור מצב בו לא יהיה משתלם לאימא לשלח את בנה להתאבד, כי כל מה שיינתן לה אחרי לכתו – יוחזר שבעתיים, ישיר ועקיף, עקב פעולות של גירוש, שלילת אזרחות, ביטול מקומות עבודה, ביטול הטבות, לה ולכל בני המשפחה – בלי פגיעות אלו – הטרור ייכון ויפרח בכל אתר.

לא צריך להיבהל, כי הגענו לרמת חוסן כזו שהטרור לא יוכל לנו ולא יכניע את מדינת ישראל, אך בהחלט ימשיך להטריד, וחשיבה של "ליברמן עכשיו" [לעומת חשיבה של "ליברמן אז"] – לא מהווה מענה לטרור.

להבהיר, נערי כנופיות הטרור ישחקו במגרשי הכדורגל משחקים אחרים, כפעילויות גיבוש המהוות בסיס ליציאה לפעילות טרור. מגרשי הכדורגל יהוו מוקד לגיבוש טרור ולאימוני טרור. הקוראים עוד יזכו לראות שימוש במגרשים שייבנו בכספיהם - עם כדורים אחרים, כשבמקום שחקני כדוגרל ימלאו את המגרשים נערי כנופיות חמושים ויתאמנו שם לא בכדורגל גם לא בכדור עף, אלא, בתרגילי סדר צבאיים, לקראת מימוש מאוויי משפחותיהם מסיבות ברורות המובאות לעיל.

לא ילדים מחוננים נמצא שם, ולא נגלה שם שום פלא או מרדונה, אלא ילדי טרור מסוממים ורפי שכל, הנשלחים בין באמונתם על שכר הבתולות, בין בכורח ובלחץ המשפחה [כבר ראינו ילדי טרור חמושים בחגורת נפץ - בוכים לשחרורם מהחגורה], נשלחים אל ההתפוצצות וההתאבדות הבאה.

ליברמן, הרי אנו מכירים מעט, תתעורר ותחזור לעצמך לאחר עיון בדברים אלו ולאחר בחינה מושכלת של מה שהיה, כדי להבין את מה שיהיה.

טוען סינון...ajaxSpinner