תפריט חיפוש

דויד בן-גוריון: "או"ם שמום"

14 אוקטובר, 2016 |
ד"ר אברהם בן עזרא

דויד בן גוריון, אז שר ביטחון בממשלת משה שרת (שרת, שכיהן כראש הממשלה זמן קצרצר בלבד), הטביע את לשון הזלזול בארגון האומות המאוחדות, בשנת 1955 בעת דיון בישיבת הממשלה, בדיוניה על אודות כיבוש עזה ע"י צה"ל.

התקופה הייתה תקופת טרור שמטעם הפדאיון, וכנגד "הנזהרים" נוכח מה שיאמר האו"ם, התריס בי. ג'י. וקבע בסמכותיות: "או"ם שמום".

אחרי דבריו, שפורסמו בכל ארצות תבל, השמיים לא נפלו, ואת מה שקרה בשנת 1956 בסיני - כולם זוכרים...

בשנת 1975 נתקבלה באו"ם החלטה מספר 3379 לפיה "הציונות היא גזענות", החלטה שבוטלה רק בהחלטה מס' 4686 מדצמבר 1991. חיים הרצוג שכיהן כשגריר מדינת ישראל באו"ם באותה תקופה, קרע את המסמך של ההחלטה הבזויה קבל עולם, ב- 10 לנובמבר 1975, ואמר:

            "עבורנו, העם היהודי, אין זו אלא פיסת ניר, ואנו נתייחס אליה ככזו".

חיים הרצוג – עורך דין במקצועו – היה אלוף בצה"ל, אלוף אגרוף ושגריר ישראל באו"ם. בין השנים 1983-1993 כיהן כנשיא השישי של מדינת ישראל.

והנה, ממש בימים האחרונים מחליט ארגון אונסק"ו החלטה שערורייתית המטילה ספק בקשר של היהדות להר הבית ולכותל המערבי. אומנם מנכ"לית אונסק"ו אירינה בוקובה הסתייגה מהחלטה זו, אולם ההחלטה המוזרה שרירה וקיימת. אונסק"ו הוא ארגון חינוך, מדע ותרבות של האו"ם, אך בהצהרה זו אין חינוך, אין מדע ואין תרבות, והיא לקלון ולבושה לארגון המתיימר לחרוט על דגלו ערכים נעלים אלו.

חינוך

הכחשת האמת ההיסטורית והעכשווית, האמת המתחוללת יום יום אל מול עיניהם של כל מחליטי ההחלטות של אונסק"ו למגינת ליבם, מהווה חינוך לשקר ולתרמית, כאילו במחי החלטות של רוב מפוקפק - אפשר לשנות את המציאות, כאילו באמצעות מאמר - אפשר להתכחש להיסטוריה. מדובר בניסיון נואל של השפלים באדם, כאבו מאזן, אשר כתב "תיזה מדעית" שזיכתה אותו ב"תואר אקדמי"  ונושאה נסב על הכחשת השואה.

החלטת הארגון אונסק"ו מרחיקת לכת יותר מהחיבור של אבו מאזן, באשר היא לא רק מכחישת עבר מפואר, אלא גם מכחישת הווה ומציאות יומיומית, כאילו כולם עיוורים.

מדע

הגדרת המדע על ידי הפרופ' ישעיהו לייבוביץ' היא כדלקמן:

"המדע הוא התחום היחידי שהוא רציונלי. זו מערכת מסקנות, היפותזות, כללים וחוקים הנובעת מתצפיות, מניסויים ומאינפורמציה ידועה, ולכן אין למדע ברירה אלא לקבלן. המסקנה המדעית אינה מושפעת משאיפותיו של האדם, כלומר היא אינדפרנטית מבחינה ערכית, מפני שלמדענים בכל העולם יש ערכים שונים ומשונים. המדע אינו מחייב את האדם לשום דבר פרט לעצם הידיעה ולכן הוא אובייקטיבי."

עתה, נסו לבחון האם האמירה שגלומה בהחלטה של אונסק"ו - היא בחזקת מדע, או שהיא היפוך גמור למדע – כלומר – שקר גס, רחוק מהאמת המדעית.

תרבות

התרבות הגלומה בהחלטת אונסק"ו, אינה אלא כניעה לשלטון עריצות ורצח, המתחולל ומתפרע בעולם וחודר ומאיים ומשתלט ממש עכשיו באירופה ובארצות הברית. מדובר בכניעה לכוחות הכי אפלים הקיימים בתבל, אלה ששולחים בני אדם לרצוח איזשהו יהודי, באשר הוא, לא חשוב מי.

הרוצחים בפוטנציה על רקע גזעני, הם אנטישמים כמו הנאצים, שרצחו שישה מיליון יהודים, אלא שהרוצחים של היום - הם חדלי אונים, ברובם רפי שכל ומסוממים, ומולם ניצב צה"ל. (אכן יש גורמים בתוך צה"ל שמקצצים לו את הידיים מבפנים, ופוגעים בנחישותו ובפעילותו עד כדי כך שחייל כיום לא יודע כיצד לנהוג ברוצחים הבאים להרוג, אולם זהו כשל ומעידה זמניים שלא יפגעו במערכת, וצפוי כי המערכת הצבאית, בעלת מורשת קרב עתירת התהילה, תחזור לעצמה במהרה).

סיום

כל זאת חזה והבין דויד בן גוריון לפני שישים שנה, בימיה הראשונים של מדינת ישראל כמדינה חברה באו"ם, כאשר אמר: "או"ם שמום", מלים לנצח.

זהו החזון היהודי, ולא "מזרח תיכון חדש".

טוען סינון...ajaxSpinner