תפריט חיפוש

הסיכול הממוקד

16 נובמבר, 2015 |
ד"ר אברהם בן עזרא

הסיקול הממוקד, שצה"ל כך כך מתגאה בו, מהווה פעולה צבאית אלגנטית הזוכה לשבחים על הביצועים המדויקים ועל עצם הצלחתו של כל סיקול למרות קשייו המערכתיים, אך - קשה לומר - לא מהווה פגיעה אנושה בטרור, אלא יוצר עילות המצדיקות טרור, לגיטימציה לטרור ועידודו.

מה שרואים מכאן לא רואים משם, בגלל הבדלי מנטליות, הבנות, אמונות ויחס לאמת ושקר.

יתירה מכך, עד שהמידע מגיע לאירופה, "נשמטים" ממנו כמה פרטים, כגון - הפעילות החבלנית שבוצעה טרם ביצוע הסיקול וכך מוצג הסיכול הממוקד בכלי התקשורת המערבית כפי שהוא מוצג בכלי התקשורת הערבית - כפעולת טרור של מדינה חזקה הפוגעת בעם נכבש ונשלט.

היוצרות התהפכו בקלות בלתי נסבלת, והטרור מקבל לגיטימציה ועידוד לפעילויותיו הרצחניות.

זה בדיוק מה שנחוץ להגברת טרור, להמשכתו, וזה בדיוק מה שחסר להם.

ההרוגים המעטים הופכים מיד לשאהידים, כשמן הנוצק אל מדורת הטרור.

אין להבין מהדברים כי צריך להפסיק לאלתר את הסיכול הממוקד, אך יש לבצעו אחרת ולא להסתמך עליו ככלי בלבדי או אף עיקרי לחיסול טרור.

דווקא האירוע המתמיה של הסגרת הבן הטרוריסט לידי צה"ל על ידי אביו ואחיו, כדי שלא ייהרס ביתם, לידי כוחות צה"ל - מלמדת מה כואב למשפחת הטרור ומה יכול להוות רכיב אפקטיבי במלחמה נגדו; בין היתר, הריסת בניינים, שאינה ממוקדת, אינה מוסרית ואינה בהכרח מושתת על ערכי היהדות.

כן, מדובר במפורש בענישה קולקטיבית וכואבת.

גם פעולות הגירוש נוסח משה דיין - יעילות.

גם הפסקה של העברת כספים לארגונים טרוריסטיים ולארגונים תומכי טרור, וכל שווה ערך לכסף לרבות דלק, חשמל, תשתיות הנדסיות, מוצרי מזון ותרופות, רכבים גנובים (שכה קל לתפוס על פי מספרי שלדה ומנוע), טיפול רפואי למסכנים באמת ולאח"מים, יעילים הרבה יותר מסיכול ממוקד וגם קלים לביצוע מכל הבחינות, ואלה צריכים להתבצע בנוסף, ולא במקום.

אכן, גם הגבלות תנועה, איסור מעברים, ביטול המושג של "אח"מים" המוענק ביד נדיבה ל"מנהיגי" כנופיות הטרור, מידורם מפרסום חינם במרקע וביטול במותיהם ליחסי הציבור שיש להם אצלנו בשפע, הוצאה מחוץ לחוק של כנופיות טרור במסווה של תנועות שחרור, ביטול בפועל של הסתה בגבולות מדינת ישראל (ספרים, ספרי לימוד, הרצאות במסגדים, הסתות במסגדים, וכיוצא בזה), שלילת אזרחות ממסיתים וגירושם, ביטול [לא הקפאה שכמוה כחיסכון] של מענקי ביטוח לאומי למשפחות הטרור ולסביבה תומכת טרור, איסור לימוד אקדמי או מקצועי בבתי כלא, וצעדים רבים נוספים כפי שיינקטו באירופה מוכת הטרור האסלמי, טרור שם - שהוא התשובה להכנסת האורחים ולדאגה הכנה, או המזוייפת או המאולצת (מאימת הפחד) לפליטים.

טוען סינון...ajaxSpinner