תפריט חיפוש

ישראל אינה אירופה

30 מרץ, 2018

המוני אדם, פליטים ומסתננים, משיגים גבולות מדינות באירופה. לא במדינת ישראל, שרגישה לריבונותה לאחר דורות של רדיפות יהודים חסרי מדינה.

מבוא

מדינת ישראל קמה לפני 70 שנה, כדי לספק ולהבטיח הגנה פיזית ליהודי העולם מול סכנה מוחשית להשמדתם, השמדה אשר בוצעה בהצלחה חלקית על ידי אירופה, בהובלת גרמניה הנאצית ובסיוע [או: בשתיקת] יתר מדינות תבל, לרבות מדינות גובלות וקרובות לגרמניה הנאצית, אשר יכלו, לו רצו, לעשות מעשה.

מדינת ישראל אינה אירופה.

כדי לעמוד בעת מבחן מול אירופה, וגם מול ערביי העולם הזוממים כל העת להשמדת ישראל, בין בגלוי ובין במסגרת מאוויי נפש ש"יתממשו בעתיד", מדינת ישראל נבנתה בעיקר על צבא חזק, מהחזקים בעולם, עם יכולת קונבנציונאלית ולא קונבנציונאלית, כפי שמפורסם בביטאונים זרים, ועם כוח הרתעה, שמעת לעת גם עומד במבחן [ולא רק מבצעים נקודתיים כמו: מבצע אנטבה, השמדת הכור הגרעיני בעירק והשמדת הכור הגרעיני בסוריה].

המבחן הנוכחי

אחד המבחנים בהווה הוא התמודדות מול האיום של נהירה המונית של אזרחי מדינות אויב לתוככי מדינת ישראל, מתוך הנחה מוטעית כי היהודים לא יוכלו, מבחינה צבאית או מבחינה  מצפונית, להגן על מדינתם ויובסו על ידי ההמון הערבי הרומס, בדרכו אל תוככי ישראל.

במבחן מסוג זה אירופה נכשלה, וגרמה בכך לתהליך התאסלמות הדרגתי, שלא ברור לאן יגיע והאם ייבלם או יתמשך.  ישראל אינה רשאית להיכשל במבחן מסוג זה, כפי שהיא אינה בעלת הפריווילגיה להיכשל בכל מבחן צבאי שהוא, שכן כישלונה יהיה סופה, כלומר, הוא לא יהיה. ליהודים יש רק מדינה אחת בתבל, וראה ראינו מה היה גורלם במצב בו לא הייתה להם מדינה; עיין ערך: עמלק, המן, אינקוויזיציה, גלות, פוגרום, פרעות חברון, שואה, אנטישמיות.

יש חדש תחת השמש, ומה שהיה – לא יהיה עוד. צריך לזכור כי מלכתחילה נמנעו המוני המסתננים מלהסיג גבול ולחדור לתוך מדינת לישראל, אך לא היססו לחדור למדינות אירופה בהמוניהם, עד כדי יצירת בעיה דמוגרפית בבריטניה, בשוודיה, בצרפת ובמדינות אחרות. מדינות אלה מתמודדות כיום על איסלאמיזציה מואצת – מי בדרך של "הסתגלות" [כלומר: כניעה], ומי בדרך של: בלימה, הגבלה והתנגדות לתופעה.

מה שקורה שם, לא קורה כאן ולא וכול לקרות כאן, לאחר שהובהר למסתננים כי שטח הגבול עם מדינת ישראל הוא שטח פעילות צבאית, על כל המשתמע מכך, ומי שמתקרב לגבול – דמו בראשו. [עם כתיבת שורות אלו, החדשות הן שמסתננים עוברים את הגבול, נורים בכדורי גומי ו....מקבלים טיפול בבתי חולים שבמדינת ישראל].

צה"ל חזק מתמיד

בריאיון לפסח, הרמטכ"ל גדי אייזנקוט, המופקד על ביטחון ישראל ביחד עם יתר זרועות הביטחון ושר הביטחון אביגדור ליברמן, אמר באופן שלא משתמע לשני פנים כי אי אפשר לנצח כיום את מדינת ישראל. מדינת ישראל בלתי מנוצחת. את מה שהיה חלום עם הקמתה, הפכו מנהיגי המדינה עד כה - למציאות, ומי שצריך לדעת זאת – יודע. מי שבכל זאת לא מאמין, ינסה וייכווה קשות. אייזנקוט כבר הסביר.

תזכורת מהעיתונות הצבאית בעולם בתחום הצבאי: בדירוג העולמי צה"ל מדורג על ידי עיתונות מקצועית במקום ה- 8 עד ה- 14 בעולם, כאשר ארה"ב כמובן במקום הראשון. הקשר ההדוק בין ארצות הברית לבין מדינת ישראל, ובמיוחד בין ממשלת מדינת ישראל כיום לבין הממשל בארצות הברית, מחזק ויחזק את כוחה של ישראל גם מבחינה מוראלית וגם מבחינה פיזית ורכש אמצעי לחימה, שיסופקו לישראל, כך צפוי, ככל שהדבר יידרש על פי שיקולי הממשלה.

לעומת זאת, הדרוג העולמי של שייטת 13 ויחידות עילית אחרות בצה"ל, גבוה עוד יותר מהדירוג הכללי של צה"ל, דבר שמסביר את היכולות המיוחדות של צבאנו.

יש לקחת בחשבון את השינוי בממד הזמן, וגם במבחן זה מצב חוזקה והתעצמותה של מדינת ישראל בתחום הצבאי טוב, כי הפער בין חוסנה הצבאי לבין זה של אויביה הולך ועולה.

כמובן שאין לשקוט ולנוח על זרי הדפנה[*], אלא לשקוד על שמירת הפער והגדלתו, ובמאמצים ומעשים בכיוון זה ראוי שתיבחן כל ממשלה וראוי שתיבחר בעיקר על פי קריטריון זה, שכן מדובר בתנאי קיום מול אויבים, שלא שוקלים לחשב את מסלולם מחדש. יש לדעת כי בארצות רבות [בעיקר בסביבה הקרובה], נלמדת שנאת יהודים בספרי היסטוריה כבר מהגיל הרך, לכן אנו צריכים ליצור יכולות כדי להתמודד ולא להתחנף, ולא להתעלם מתופעה ארורה זו כבת יענה.

עצמאות בפועל

עצמאות, לגבי מדינת ישראל, אינה רק סיסמא ואינה רק נושא לחיבור עבודה באזרחות או בהיסטוריה. עצמאות לגבי מדינת ישראל - משמעותה כל מה שמבטיח קיום, כולל ייצור של נשק לא קונבנציונאלי והתנגדות לפירוז, ככל שהדבר מחויב כדי להבטיח את קיום המדינה, כולל כיבוש - ככל שהכיבוש מתחייב, וכולל גם מלחמה. לא במקרה, וכמה סמלי הוא כינוי המלחמה הראשונה: מלחמת העצמאות. למדינת ישראל אין את הפריווילגיה להקל ראש בעצמאותה, והיא חייבת להיות מסוגלת לחיות על חרבה. לא מדובר רק בכוח הרתעה, אלא גם: בכוח בפועל. לא מתוך "אין ברירה", אלא מתוך רצון בפני עצמו ושאיפה לכינון עצמאות, על כל הכרוך בכך. 

-------------------

[*] לנוח על זרי הדפנה פירושו לנהוג בשאננות ללא הצדקה. המקור: עָר אציל הוא שם מדעי של הצמח דפנה, בלע"ז: Laurus nobilis מדובר בצמח ירוק עד, רב שנתי, הגדל כעץ או כשיח. מקור השם ער, הוא בגמרא. עליו המיובשים משמשים כתבלין ונקראים עלי דפנה. מקור הביטוי הוא מיוונית. זר עלי דפנה מסמל מן העת העתיקה ועד היום ניצחון ותהילה. [משנת 2000 מחולק פרס בינלאומי לספורטאים מצטיינים המכונה על שם עלי הדפנה]. בגמרא בראש השנה (כג ע"א) הוא נמנה בין העצים המסמלים את פריחת המדבר, וצריך לעיין שם גם בפירוש רש"י.

 

טוען סינון...ajaxSpinner